Drzwi i okna

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – jakie wybrać?

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – jakie wybrać?

Wybierając drzwi zewnętrzne do mieszkania stajemy przed nie lada wyzwaniem. Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element domu, który wita nas i naszych gości, ale także kluczowy aspekt zapewniający komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną. Należy zatem postawić na rozwiązanie łączące świat designu i funkcjonalności. Na szczęście dziś to nic trudnego!

Drzwi zewnętrzne – piękno na pierwszym planie

Dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Drzwi wejściowe są odzwierciedleniem gustu domowników, a także zapowiedzią tego, co czeka za progiem. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie czy preferujemy nowoczesność, z jej czystymi liniami i minimalistycznym designem, czy skłaniamy się ku bardziej klasycznym rozwiązaniom? Czy do naszego stylu pasują materiały odzwierciedlające fakturę betonu, kamienia lub metalu, albo te przywodzące na myśl szlachetne usłojenie drewna? A może strzałem w dziesiątkę będą skrzydła gładkie, w dowolnym odcieniu palety RAL?

Drzwi zewnętrzne antracyt

Modne drzwi zewnętrzne? Nowoczesne spojrzenie na barwy

Jak mówiła Coco Chanel: „Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na tobie wygląda”. Przenosząc te słowa do świata architektury, możemy powiedzieć, że najlepsze kolory drzwi to te, które idealnie podkreślają aranżację wnętrza i harmonizują z elewacją. Wśród najchętniej wybieranych królują:

Ponadczasowa biel. To najbardziej popularny, a zarazem niezwykle uniwersalny wybór, który sprawdza się w wielu projektach. Doskonale odnajdzie się w rozświetlonych stylach scandi czy japandi. Białe drzwi zewnętrzne, choć klasyczne, możemy urozmaicić poprzez dodatki takie jak duże przeszklenia, oryginalne pochwyty, a nawet niebanalną fakturę skrzydła.

Antracytowe drzwi wejściowe to mocny akcent kolorystyczny, który może całkowicie zmienić charakter otoczenia mieszkania. Szarość, balansująca między czernią a grafitem, jest idealna dla projektów minimalistycznych, loftowych czy industrialnych.

Brąz, często niedoceniany, przeżywa renesans, gdy chodzi o drzwi zewnętrzne. Nowoczesne skrzydła PVC lub ALU imitujące naturalne drewno to idealne dopełnienie zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć kolorystycznie i wybrać dowolny odcień palety RAL – granat, zieleń, a może czerwień? Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia i… warunki zabudowy!

Mnogość faktur, wzorów i barw potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego niezdecydowanym polecamy drzwi wejściowe dwukolorowe, zwane również wariantem bicolor – mówi Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. – Dwukolorowe drzwi zewnętrzne OknoPlus pozwalają na pogodzenie różnic i kontrastów między wnętrzem mieszkania a otoczeniem. Dzięki nim możemy z łatwością dopasować kolor skrzydeł do klatki schodowej, jednocześnie tworząc harmonię z tym, co za progiem – za pomocą zupełnie innej barwy – dodaje.

	Drzwi Reveal

Drzwi zewnętrzne – nowoczesne będą nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne

Jednak wybór drzwi to nie tylko kwestia designu – równie ważne są parametry stojące na straży bezpieczeństwa, a także komfortu termicznego oraz akustycznego. Niski współczynnik Ud będzie kluczowy dla utrzymania ciepła w mieszkaniu i obniżenia rachunków za ogrzewanie, zaś o skuteczności przegrody w zapewnieniu błogiej ciszy w czterech ścianach poinformuje wysoki wskaźnik Rw. Im wyższa deklarowana wartość, tym mniej niechcianych dźwięków przedostanie się do pomieszczenia.

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów, który powinniśmy brać pod uwagę projektując nasze domy, a jednym z kluczowych elementów, które mogą je nam zapewnić są wysokiej jakości drzwi zewnętrzne. Nowoczesne stawiają na innowacje i technologie – solidne zamki wielopunktowe, wkładki antywłamaniowe, przeciwwłamaniowe zawiasy i wzmocnione futryny. Jeśli drzwi zewnętrzne wzbogacone zostały o modne przeszklenie, należy zadbać o wybór odpowiedniej klasy materiału oraz jego grubość.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, aspektem jest poprawny montaż drzwi wejściowych. Nawet najbardziej solidne i bezpieczne rozwiązania mogą być podatne na włamanie, jeśli nie są poprawnie osadzone.

Tworząc drzwi zewnętrzne na miarę XXI wieku, łączymy bezpieczeństwo, wygodę, komfort oraz design – mówi Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. – Takie właśnie są nowoczesne drzwi wejściowe Reveal. Oprócz standardowych wkładek patentowych, które skutecznie zapobiegają rozwierceniu, Reveal mogą być wyposażone w 3- lub 5-punktową zasuwnicę, silnik z kontrolą dostępu, elektrorygiel, kontaktrony czy bolce antywyważeniowe. Jednak to nie wszystko. Idziemy o krok dalej i oferujemy również innowacyjne sposoby otwierania drzwi wejściowych. Klawiatura numeryczna, technologia RFID, system Bluetooth & Code czy nawet odciski palców – dodaje.

Drzwi wejściowe
Drzwi wejściowe

Wybór drzwi zewnętrznych do mieszkania to decyzja, która wpływa nie tylko na estetykę, ale również na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Na szczęście możliwości są niemal nieograniczone, a drzwi… szeroko otwarte na wyobraźnię inwestorów.

Powiązane wpisy
Drzwi i okna

Nowoczesność na progu Twojego domu: odkryj drzwi zewnętrzne nowoczesne

Kiedy myślimy o doskonałym wyglądzie naszego domu, nasze myśli często skupiają się na…
Czytaj więcej
Drzwi i okna

Zaczynasz budowę domu - bądź dobrze poinformowany z blogiem budowlanym MURATORA

Decyzja o budowie domu to dla niejednego z nas decyzja o podjęciu sporego zobowiązania finansowego…
Czytaj więcej
Drzwi i oknaMateriały wykończeniowe

Drzwi wewnętrzne i ich nietypowe wymiary

Ważnym elementem architektury wnętrza są drzwi, gdy urządzamy mieszkanie lub je remontujemy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *