Sanitariat i armatura

Komfort i relaks – zestawy prysznicowe do Twojej łazienki

Komfort i relaks - zestawy prysznicowe do Twojej łazienki

Chcąc zapewnić sobie relaksujący prysznic, który jest dla wielu z nas jest jedyną chwilą odpoczynku i relaksu w ciągu dnia, warto wyposażyć się w odpowiednie zestawy prysznicowe. Kluczowy jest tutaj wybór produktu, który spełni nasze oczekiwania i potrzeby. W tym artykule przedstawimy, co zawierają takie zestawy, jakie są ich zalety oraz jakie kryteria należy brać pod uwagę podczas wyboru.

Co zawierają zestawy prysznicowe?

Zwykle komplety tego typu składają się z kilku elementów. Przede wszystkim, zawierają one samą głowicę prysznicową, która może mieć różne rozmiary i kształty. Najczęściej wybierane są głowice okrągłe lub kwadratowe, ale na rynku dostępne są również takie o kształcie prostokątnym czy trójkątnym. Zestawy prysznicowe posiadają także węże i uchwyty, dzięki którym możemy zamontować pewne elementy na ścianie lub suficie. Dodatkowo, w niektórych kompletach znajdują się także dysze masujące, które umożliwiają nam relaksujący masaż podczas kąpieli.

Zalety posiadania zestawu prysznicowego

Jednym z największych plusów posiadania zestawu prysznicowego jest fakt, iż pozwala nam na wygodę i relaks. Dzięki różnym trybom strumienia wody, możemy dopasować prysznic do swoich potrzeb i preferencji. Ponadto, posiadanie zestawu prysznicowego umożliwia nam zaoszczędzenie wody. Dzięki regulacji jej przepływu możemy zmniejszyć ilość zużywanej wody podczas kąpieli. Kolejną zaletą jest łatwość montażu i demontażu takiego produktu, co pozwala na jego szybką wymianę w przypadku awarii lub zmiany wyposażenia łazienki. Duży plus stanowi także sama deszczownica, która dziś jest standardem, a do niedawna była jedynie modnym i funkcjonalnym dodatkiem. Popularnym kompletem, który ją posiada jest np. zestaw prysznicowy podtynkowy 30cm futuro czarny mat 65ZES30/CZAR Giulini Giovanni – pokryty czarną, matową powłoką idealnie wpisuje się w obecne trendy.

Czym się kierować wybierając zestawy prysznicowe do swojej łazienki?

Istnieje kilka aspektów, o których należy pamiętać przymierzając się do zakupu takiego produktu. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania zestawu oraz materiały, z których został wykonany. Warto wybrać produkt od renomowanego producenta, który zapewni nam nie tylko jakość wykonania, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Należy do nich z pewnością firma Grohe, która w swojej ofercie posiada m. in. zestaw prysznicowy 3w1 Grohterm 24079000+26405000+26564000. Kolejnym kryterium wartym rozważenia jest wielkość i kształt głowicy prysznicowej. Zaleca się również zwrócić uwagę na długość węża prysznicowego. Zbyt krótki może ograniczyć nasze możliwości podczas korzystania z prysznica, dlatego warto wybrać produkt z wężem o odpowiedniej długości. Kolejnym kryterium, o którym wspominają sprzedawcy, jest rodzaj i liczba dysz masujących, jaką zawierają interesujące nas zestawy prysznicowe. Jeśli lubimy relaksujący masaż podczas kąpieli, warto wybrać zestaw prysznicowy z co najmniej kilkoma dyszami masującymi. Na koniec warto dodać, że istotna jest także sama warstwa wizualna i kolor produktu – powinien on pasować do reszty armatury w łazience.

Powiązane wpisy
Sanitariat i armaturaMateriały wykończeniowe

Jak zrobić kabinę prysznicową bez brodzika, czyli robimy prysznic bezbrodzikowy.

Kabina prysznicowa bez brodzika tzw. walk in zyskuje coraz większą popularność, nie tylko ze…
Czytaj więcej
Sanitariat i armaturaMateriały wykończeniowe

Brodzik z konglomeratu, czym się wyróżnia?

Zanim staniemy przed wyborem brodzika, należy się zastanowić czym różni się brodzik z…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *