Meble

Najmodniejsze hokery barowe w mieszkaniu

Najmodniejsze hokery barowe w mieszkaniu

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon potrzebuje nowoczesnego i oszczędzającego miejsce wyposażenia. Hokery barowe to lekkie siedzenia o prostej stylistyce, które z powodzeniem zastępują masywne krzesła. To znakomity wybór do małych kuchni, w których tradycyjny stół zostaje zastąpiony użytkowym blatem roboczym. Sprawdzają się w takich kuchniach idealnie ze względu na kompaktowe rozmiary  wysokie siedzisko.

Mebel z filmowym rodowodem

Wzornictwo hokerów charakteryzuje  prostota, pozwalająca na swobodne kształtowanie przestrzeni wizualnej pomieszczeń. Wystarczy wybrać model, który najbardziej przypadł domownikom do gustu. Hoker to przecież  mebel z duszą, uwieczniony w wielu scenach filmowych przedstawiających wnętrza restauracji i – przede wszystkim barów. Znalazł też swoje zastosowanie w domach i dzisiaj jest podstawowym meblem w kuchni otwartej na salon. Ten pomysł na wnętrze kuchenne też często gościł w serialach. Hokery barowe przekształcają zwykłą kuchnię w imprezowy zakątek.  Kuchnie połączone z salonem mają wielu zwolenników, ponieważ takie rozwiązanie pozwala na rozmowę z domownikami i gośćmi podczas przygotowywania posiłków.

Jak wybrać hoker?

Pierwszą  cechą, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając hoker  w sklepie meblowym Warszawa  to jego wielkość. Wymiar hokera zależy od wysokości wyspy kuchennej. Stołek barowy powinien być niższy 30 cm niż blat. Do wyboru są modele e w niskie oparcie, lub ewentualnie w podłokietnik czy regulowane oparcie. Komfort użytkowania powyższego mebla  nie zależy jednak wyłącznie od rodzaju oparcia i siedziska. Ogromne znaczenie ma rodzaj podstawy. Za najwygodniejsze uznaje się  hokery na trzech lub czterech nogach. Hokery na trzech nogach zapewniają dobrą stabilizację ciała. Można powiedzieć, że hoker z trzema lub czterema nogami to połączenie elegancji, nowoczesności, lekkości i bezpieczeństwa. Z kolei hokery na jednej nodze są znacznie cięższe i dlatego użytkownicy uważają je z mniej wygodne i nie do końca praktyczne.

Najciekawsze modele hokera

Zdecydowanie największą popularnością wśród klientów salonu, jakim jest sklep meblowy Poznań, cieszą się efektowne modele hokerów  na stalowych nogach. Znakomicie wyglądają w aranżacjach w stylu  nowoczesnym i minimalistycznym oraz industrialnym. Ze sporym zainteresowaniem spotykają się także modele wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Kupując hokery, należy zwracać uwagę na jakość i pierwsze wizualne wrażenie. To przecież meble, które przy otwartej kuchni widoczne są z salonu. Dekoratorzy wnętrz radzą, aby dopasować hokery do reszty aranżacji -muszą one doskonale komponować się zarówno ze stylem mieszkania, jak i kolorem, który dominuje w kuchni i salonie. Idealny hoker powinien mieć możliwość regulowania wysokości i dopasowania jej do potrzeb użytkownika.

Hokery barowe na stałe zadomowiły się w prywatnych wnętrzach. Nie zaskoczyło to dekoratorów wnętrz. Za prostotę formy i praktyczność, doceniają je przede wszystkim miłośnicy minimalizmu i osoby towarzyskie, często zapraszające gości.

Powiązane wpisy
Meble

Jak wybrać idealny stół do salonu?

Wybór odpowiedniego stołu do salonu jest kluczowy dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność…
Czytaj więcej
MeblePorady

Eleganckie krzesła w naszym salonie - funkcjonalność i design

Eleganckie krzesełka do salonu to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale również istotny…
Czytaj więcej
Meble

Nowoczesność i Styl: Fotele na Nogach i Fotele Welurowe w Przestrzeniach Pracy i w Domu

Przestrzenie pracy i wnętrza domów są miejscami, w których spędzamy znaczną część naszego…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *