Sprzątanie i utrzymanie domuZrób to sam

Preparaty do czyszczenia kostki brukowej- top 10

Słońce za oknem zachęca do letnich porządków w naszych ogródkach, garażach czy podjazdach. W końcu nie ma piękniejszego widoku niż zadbana przestrzeń wokół domu. Jeśli zatem zastanawiasz się, w jaki sposób możesz dać drugie życie swojej kostce brukowej, to podpowiadamy! Przekonaj się sam jak wybrać odpowiednie preparaty do czyszczenia kostki brukowej, które sprawnie uporają się z pozostałościami po zimie.

Rodzaje zanieczyszczeń kostki brukowej – jak czyścić? 

Wszystko zależy od dwóch głównych czynników. Na początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki posiadamy rodzaj kostki, uwzględniając materiał, z którego została wykonana. Następnie określić rodzaj zabrudzenia, którego chcemy się pozbyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie urządzenia najlepiej wybrać do walki z zanieczyszczeniami, przeczytaj nasz artykuł o urządzeniach do czyszczenia kostki brukowej.

Drobne zanieczyszczenia

Jeśli na naszej kostce zauważymy standardowe zabrudzenia, takie jak kurz, ziemia czy piasek to wystarczy, że użyjemy wody z detergentem lub innym środkiem czyszczącym. Do tego rodzaju zabrudzeń bardzo przydatna jest myjka ciśnieniowa. Możemy nią osiągnąć naprawdę duże efekty oraz wykorzystać ją w innych pracach ogrodowych. 

Plamy z oleju lub paliwa

Plamy z oleju i paliwa, rozpylone solanki lub śnieg na drodze mogą być niezwykle kłopotliwe do zniwelowania. Na ratunek przychodzą domowe oraz specjalistyczne preparaty do czyszczenia kostki brukowej.

Osady

Pozostałości po zimie, czyli zanieczyszczenia w formie piasków i osadów najlepiej pozbyć się specjalistyczną szczotką. Szczotka powinna mieć twarde włosie, co znacznie ułatwia pracę i umożliwia pozbycia się zabrudzeń, które jeszcze bardziej się podczas przemieszczania po kostce.  

Mech 

Nie wpływa on na obniżenie jakości kostki, natomiast jej nawierzchnia staje się bardzo śliska, zwłaszcza po deszczu. Można wyczyścić ją mechanicznie, aczkolwiek o wiele łatwiej będzie użyć do tego maszyny do czyszczenia kostki brukowej. Kolejnym sposobem na pozbycie się mchu jest jego chemiczne zniszczenie. Przeznaczona jest do tego specjalistyczna chemia do mycia kostki, dostępna w większości pod postacią koncentratów do rozcieńczania z wodą.

Rdza

Na kostkach często pojawiają się plamy rdzy w wyniku kontaktu z różnymi metalowymi elementami, takimi jak narzędzia czy akcesoria ogrodowe, które z czasem ulegają korozji. Rdza może pojawić się równie wtedy, gdy do podlewania używamy wody o wysokiej zawartości żelaza. W takich przypadkach bardzo przydatny będzie płyn do układania nawierzchni, odrdzewiacz na wszystkich powierzchniach kamiennych.

Najlepsze preparaty do czyszczenia kostki brukowej

TENZI – PIANOWY KONCENTRAT DOCZYSZCZAJĄCY

Mocno działający preparat do czyszczenia kostki brukowej w formie piany, stworzony do usuwania silnych zabrudzeń ropopochodnych z kostki brukowej. Można go stosować podczas czyszczenia ręcznego lub przy pomocy myjek wysokociśnieniowych.

 • Przeznaczony do usuwania silnych zabrudzeń ropopochodnych z posadzek, kostki i powierzchni odpornych na działanie silnych zasad.
 • Usuwa zabrudzenia po smarach, olejach, plamy po paliwie, zabrudzenia smoliste czy sadzę.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych z lancą pianotwórczą.

HG – ŚRODEK DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Preparat do czyszczenia kostki brukowej skutecznie usuwający różnego rodzaju zabrudzenia. Czyści plamy z tłuszczu, oleju, smaru, naloty atmosferyczne i szereg innych zabrudzeń, występujących na chodnikach, podjazdach czy ścieżkach. Polecany do stosowania również na inne powierzchnie, takie jak na przykład klinkier, cegła, beton czy kamień naturalny. Jest to niezwykle wydajny produkt.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, betonu, cegły i kamienia. 
 • Usuwa plamy z tłuszczu, olejów i smarów.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych z lancą pianotwórczą.

DEDRA – PREPARAT DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Silnie skoncentrowany, intensywny, żrący środek do czyszczenia kostki brukowej. Działa szybko i skutecznie utrzymując czyszczoną powierzchnię w czystości przez bardzo długi czas. Rozpuszcza brud pochodzenia organicznego i mineralnego oraz ślady po liściach. Usuwa oleje, smary, sadzę i inne uciążliwe zabrudzenia. Idealny do powierzchni z kostki brukowej, betonu, płyt chodnikowych.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, betonu czy płyt chodnikowych.  
 • Usuwa plamy pochodzenia organicznego i mineralnego.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych z lancą pianotwórczą.

LAVOR – PŁYN DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Bardzo skuteczny środek do mycia kostki brukowej i płytek tarasowych i innych powierzchni. Doskonale sobie radzi nawet z zaschniętym i trwałym brudem.  Dodatkowo niweluje osady zielone po mchu i glonach. Można skutecznie stosować również do mycia innych powierzchni, takich jak płytki podłogowe, plastik, usuwanie wykwitów wapiennych.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, elewacji, czy osadów po mchu i glonach.
 • Usuwa wykwity wapienne oraz inne zabrudzenia.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych.

PRO-CHEM EXPERT – KONCENTRAT DO ODTŁUSZCZANIA I MYCIA KOSTKI BRUKOWEJ

Specjalny detergent, który zadba o czystość każdej kostki brukowej. Jest mocnym preparatem do odtłuszczania i mycia. Doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami smarów, olejów i smoły.  

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, hal czy maszyn.
 • Usuwa tłuste i oleiste plamy.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych.

EKSIL EC 87 – PŁYN DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Występuje w formie koncentratu, do gruntownego mycia barwionej kostki brukowej, betonu, grafitu oraz kamieni naturalnych. Usuwa stare i uporczywe zabrudzenia, wykwity wapienne oraz pozostałości  z zapraw. Zawiera specjalne rozpuszczające dodatki oraz związki powierzchniowo czynne.

 • Przeznaczony do usuwania starych zabrudzeń.
 • Usuwa pozostałości zaprawy i wykwinty wapienne.
 • Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, samoczynnie działający.

SANN PROFI – ŚRODEK CZYSZCĄCY KOSTKĘ BRUKOWĄ

Doskonale oczyszcza, działa wyjątkowo skutecznie. Głównie usuwa oleje, smary, sadzę i inne uciążliwe zabrudzenia. Idealny specyfik do powierzchni z kostki brukowej, betonu, płyt chodnikowych, kamienia naturalnego. Uwydatnia strukturę powierzchni i przywraca naturalny kolor.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, płyt chodnikowych czy betonu.
 • Usuwa smar i oleiste plamy.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych.

ZMYJTO – PREPARAT DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Nowoczesny, wysokiej jakości koncentrat przeznaczony do usuwania trudnych zabrudzeń. Skutecznie działa m.in. na: sadzę, nawarstwiony brud, tłuszcz oraz zielone naloty i glony. Usuwa brud z różnych powierzchni, w szczególności z kostki brukowej. Nadaje się również do czyszczenia starych tworzyw sztucznych. Polecany do pianowego mycia.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej lub tworzyw sztucznych.
 • Usuwa sadzę, tłuszcz oraz zielone naloty.
 • Nadaje się do pianowego mycia kostki.

DRAGON – ŚRODEK DO CZYSZCZENIA KOSTKI BRUKOWEJ

Szybki i skuteczny, utrzymuje powierzchnię w czystości przez długi czas. Opóźnia porastanie powierzchni mchami i glonami. Produkt przeznaczony do czyszczenia dachówek, kostki brukowej, płytek chodnikowych, elewacji budynków, powierzchni z kamienia naturalnego oraz innych podłoży ceramicznych i betonowych. Świetnie sobie radzi z usuwaniem plam z oleju i smarów oraz zabrudzeń pochodzenia naturalnego (ptasie odchody, resztki liści itp.)

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, elementów betonowych oraz fug cementowych.
 • Usuwa rdzę, osady kamienne i plamy po wodzie.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych.

FEDA – CZYŚCIK PREPARAT DO MYCIA KOSTKI BRUKOWEJ

Bardzo wydajny, skuteczny i silnie działający detergent. Służy do usuwania wykwitów węglanowych z kostki brukowej, elementów betonowych i fug cementowych oraz innych naturalnych i barwionych elementów betonowych. Usuwa naloty wapienne, osady kamienia i rdzy, plamy po wodzie oraz inne uciążliwe zabrudzenia. Skuteczny wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

 • Przeznaczony do czyszczenia kostki brukowej, elementów betonowych oraz fug cementowych.
 • Usuwa rdzę, osady kamienne i plamy po wodzie.
 • Nadaje się zarówno do czyszczenia ręcznego jak i przy pomocy myjek ciśnieniowych.
Powiązane wpisy
NarzędziaZrób to sam

Jakie wybrać narzędzia do remontu?

Chociaż odświeżanie mieszkania lub generalny remont domu przeważnie planujemy wiosną, nie ma…
Czytaj więcej
Sprzątanie i utrzymanie domuZrób to sam

Najlepsze urządzenia do czyszczenia kostki brukowej

Kostka brukowa to jeden z najbardziej popularnych materiałów, z którego powstają podjazdy do…
Czytaj więcej
Praktyczne rozwiązaniaZrób to sam

Jak usunąć nadruk z koszulki? Poznaj sprawdzone sposoby

Kto nie jest fanem T-shirtów z nadrukiem? Są stylowe, ogólnodostępne i idealne dla każdego, kto…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *